| roby223 a întrebat:

Ce semnifica simbolul asta?
https://www.pinterest.at/pin/431078995552012917/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un simbol anti-posesie folosit ca o metodă de a îndepărta posesiunea demonică. Este reprezentat de o pentagramă sau un nod interminabil, drept motiv îi protejează pe cei care poartă acest simbol.

| roby223 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns, exista asemenia simboluri si anti vrajitorie?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.google.com/......ps?/search

https://en.wikipedia.org/wiki/Apotropaic_mark

Hello. Am gasit asa numitele simboluri/semne apotropaice (anti witchcraft symbols) care sunt menite sa tina la distanta vrajitoarele, de obicei sunt scrijelite in mobila, cladiri, tesaturi. Sa nu le confunzi cu semne ale vrajitoarelor. Ti-am lasat un link cu poze sa te uiti pe Google cum arata si un link pe Wikipedia sa citesti mai mult despre ele.

| roby223 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru roby223):

Cu multa placere.