| Alin123y a întrebat:

Ce stiti de domeniul Cablaje? ce anume trebuie sa faci in acea meserie?

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Multa atentie!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca sunt cablaje care se folosesc in televizor șasie atunci trebuie sa dezlipesti piese de pe șasie, daca esti intr-un atelier de electronică, daca este vorba de cablaje auto nu stiu vezi tu ce te va pune șeful sa faci, despre ce cablaje este vorba?

| Roxin a răspuns:

Cred ca te referi la firme gen Lear?

| nda a răspuns:

Ce cablaje?

| VictorFenrir a răspuns:

Depinde pe ce post vei apuca, poti sa apuci la matisare (adica dai cu banta peste fire), poti sa ajungi la inserare(aduca bagi firele in terminali dupa referinte)pe tester unde vei testa cablajele daca sunt in regula, in clipuri (unde vei pune pionii dupa vei taia cozile pionilor).Nu vei face tu singur tot cablajul vei face doar o parte din el asa este in fabricile de genul asta.