| anonim_4396 a întrebat:

Ce suplimente alimentare sa iau pe timp de canicula? E important sa iau ceva anume?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Hidratare maxima, suc de fructe (citrice etc), salate si tot ceea ce contine multe vitamine ce se pot pierde prin transpiratie.

3 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Multe lichide, fructe si legume proaspete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea multe lichide...de preferabil apa plata sau minerala...cu cat mai multa, cu atat mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consumă fructe proaspete (sunt o sursă de vitamine) și crudități.
Nu uita să consumi lichide: apă plată, ceai, suc natural făcut în casă.
Când temperatura crește peste 30-32 de grade Celsius trebuie să ai un aport de lichide ingerate de 2-2, 5-3 litri.
Evită plimbările în timpul prânzului, o pălăriuță de soare, ochelari de soare și obligatoriu o sticluță cu apă la purtător.
Pa, pa.