| Nastia a întrebat:

Ce tips-uri stiti ca sa pot invata mai repede si mai eficient?

Răspuns Câştigător
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Invata logic ..nu mecanic
Fii atenta la ore
Exerseaza..repeta

Succes in noul an scolar happy

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Am mai pus si eu intrebarea asta odata laughing fii atenta... prinde din clasa!

| arysa a răspuns:

Incearca sa scrii cat mai schematizat, subliniaza cu alta culoare cuvintele importante sau poti sa scrii cu alta culoare definitiile.Si incearca sa prinzi cat mai mult din clasawinking

| www a răspuns:

Ideea e sa nu inveti definitiile cuvant cu cuvant. Sa fi atenta la ore etc. si daca ai ceva de invatat. ai putea sa ititi pui muzica (ce iti place normal).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repeti seara inainte de culcare si in timpul somnului REM se memoreaza informatiile. E bine ca in timp ce dormi sa existe in incapere un sunet repetitiv (de ex de ceas). E important sa nu bei alcool.