| Dantewashere a întrebat:

Ce trebuie sa indeplinesc pentru un credit bancar?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai un venit corespunzator imprumutului pe care-l vrei, sa nu ai restante si sa nu figurezi la Biroul de Credit cu incidente la restituirea altui credit si sa ai garantiile cerute(daca este cazul). Numai bine!

| tibi95cj a răspuns:

La 14 ANI Iti poti face cont si card bancar la Banca Transilvania! Trebuie sa te duci cu buletinul. Parca e 10 sau 15 RON sa iti deschizi un cont. Nu stiu sigur cat trebuie platit pentru ca eu mi-am facut acum 2 ani.

| loveyouschatz a răspuns:

Banca se uită atent la domeniul în care lucrezi şi tipul angajatorului.depinde de ce suma este vorba. poti gira cu bunuri sau poti avea giranti. bafta

| Justin4u a răspuns:

Varsta minima: 25 de ani
Varsta maxima la maturitatea creditului: 65 de ani
Venitul minim net solicitat: 1500 RON
Carte de identitate / buletin de identitate
Adeverinta de salariu (formular standard Citibank)
Fisa fiscala pe ultimul an! Succes!