| Monobrow a întrebat:

Ce vrea sa zic unii cu regula mainii drepte. Care folositi regula asta si ce inseamna?

3 răspunsuri:
| Bossulet a răspuns:

Daca esti dreptaci ( folosesti mana dreapta), inseamna ca este emisfera stanga a creierului mai activa decat cea dreapta asta inseamna ca percepi mai mult logica. Daca esti stangaci, emisfera dreapta lucreaza mai mult deci percepi mai mult subiectivitateahappy Cu siguranta exista oameni care folosesc ambele maini insa aceia percep cate jumatate din fiecare!

| Bossulet a răspuns:

Crezi ce vrei. eu am invatat asta la anatomiehappy

| Monobrow explică:

Nu inteleg... nu cred ca asta e regula sad