| Alecsaandrra a întrebat:

Cea mai buna idee primeste funda!:X
Cine stie care este cea mai usoara modalitate de a invata(lectii, poezii, rezumate, etc).

3 răspunsuri:
| NothingImportant200 a răspuns:

Poi, de obicei, cand trebuie sa invat ceva, imi iau cartea
brate, si ma plimb prin camera citid ce trebuie sa imi intre in cap.La mine merge, daca si la tine, te rog, da o funda...

| Anileda a răspuns:

Te pui intr-o camera linistita citesti lectia toata prima data si dupa o iei pe bucati.
Este usor eu asa invat de fiecare data.

| CarlaD a răspuns:

Cel ai usor este sa intelegi lectia, sa o intelegi logic:eu fac actorie si stiu ce inseamna logic: trebuie sa iti raspunzi la niste intrebari de exemplu la o lectie la chimie; de ce ce este acela un mol... ce anume face el...si chestii de genu.vei vedea ca iti va fi mult mai usor