| grigor3 a întrebat:

Cei ce cred in evolutia omului nu cred nici in viata dupa moarte, nu? adica de ce ar crede atata timp cat dumnezeu pentru ei nu exista? ce sens ar avea sa existe viata dupa moarte daca nu exista divinitate?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dumnezeu lucreaza prin oameni nu face miracole doar la ocazie poate sa faca da.

| Sn4k3 a răspuns:

''Cei care cred in evolutie'', ai trait in pestera pana acum? Evolutia chiar a avut loc, sunt si dovezi, spor la cautat pe google. Si da, ateii nu cred in viata dupa moarte.

| grigor3 explică (pentru Sn4k3):

Pai da ma, stiu ca a avut loc, logic dar eu ce zic ca unii cred ca dumnezeu ne-a trimis pe aici nu ca am evoluat si etc, iar eu am zis ca cei care cred ca am evoluat din maimuta cred in viata dupa moarte? asta am zis, ca e asa de greu?

| Sn4k3 a răspuns (pentru grigor3):

Am interpretat-o altfel la cum ai scris-o si nici nu m-a mirat, avand in vedere alte intrebari pe care le-ai pus.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu se ''crede'' in evoulutia omului e un drac de fapt in ***, fie ca tu constientizezi sa nu, ea tot a avut loc.
Nu, ateii nu cred in viata de dupa moarte cum nu cred ca nici sufletul nu exista.
Nu ar avea sens nici daca ar exista o divinitate, asta nu-i un drac de joc.

| grigor3 explică (pentru N0xEterniS):

Ai dreptate, daca ar exista o divinitate nu ar avea de lucru decat sa aiba treaba cu ce facem noi? adica sa ne mai dea iar viata! deci ca sa inteleg nici tu nu crezi in viata dupa moarte, nu?

| N0xEterniS a răspuns (pentru grigor3):

As constientiza faptul ca exista viata dupa moarte daca ar exista dovezi. Personal as vrea sa existe.

| grigor3 explică (pentru N0xEterniS):

Da? nu fii asa de sigur, stai sa-ti explic sa presupun ca ar exista rai si iad desi nu! daca ajungi in iad mai bine nu mai traiesti deloc 2 sa presupunem ca exista reincarnare daca ajungi undeva unde o sa fii sclav sau n-ai ce manca? mai bine sa se termine asa pentru ca nu stii ce urmeaza! am dreptate?

| N0xEterniS a răspuns (pentru grigor3):

Nu mai iesi maine din casa. Daca o sa te loveasca o masina? Daca o sa te mutileze un caine pe strada?