| grigor3 a întrebat:

Daca nu ar exista divinitate ar exista viata dupa moarte? daca da, cum ar fi posibil si ce anume?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

In cam toate povestile viata de dupa moarte e legata de divinitate. Fie ca e rai fie ca e Valhalla, e un zeu pe acolo.

Cum ar fi posibil? Poti incepe prin a iti imagina tu cum ar fi si boom, te-ai ales cu viata dupa moare in varianta god-free.

| IIIshaneIII a răspuns:

Da exixta viata dupa moarte cand mori te dezintegrezi im particule mici, mici si mai mici (ca un fel de praf foarte fin) apoi legumele si fructele se hranesc cu acest praf din pamant aer apa etc, o rosie cand o mananca cineva poti sa spui ca 0, 00000000000000001% din persoana aceia esti tu si deci esti viu/vie

| grigor3 explică (pentru IIIshaneIII):

Adica tu nu vei mai simti nimic dar cumva esti viu cam asa ceva, nu? dar nu simti nimic, nu? adica nu mai gandesti!

| IIIshaneIII a răspuns (pentru grigor3):

Da,nu mai gandesti,si nici nu te judeca nimeni pentru ce ai facut pe pamant,esti viu ca si un microb, planta, rama, bacterie, dar nu gandesti, si nu ai simturi

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu exista viata dupa moarte asa cum o stii tu. Asta a fost inventata din cauza ca oamenilor le e frica de moarte si prefera sa se minta singuri spunand ca sunt deasupra tuturor celorlalte organisme si ca traiesc vesnic.

| grigor3 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Atunci ce exista? nimic, nu? adica mori si atat! nu?