| DomnulMuratura99 a întrebat:

Certificat de identitate este buletinul, nu?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Certificatul de identitate este actul oficial cu care te poti legitima.
In tara noastra si in UE, act de identitate poate fi buletinul (BI), cartea de identitate (CI) sau pasaportul.
In restul lumii poti folosi doar pasaportul pentru legitimare.
In SUA (si in alte cateva tari) te poti legitima si cu permisul de conducere (daca esti cetatean al tarii respective).

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sau certificatul de nastere daca n-ai buletin.
Cred ca merge si pasaportul.

| GPA a răspuns:

Da, buletinul/certificatul de naștere este actul de identitate.

| Ionut58282856 a răspuns:

Da, doar buletinul e nu si certificatul de nastere ca doar se numeste certificat de nastere.

| Balonaseplutitoare a răspuns:

Da la fel si certificatul de nastere

| Kely2820 a răspuns:

Da

| JrBorboana a răspuns:

Nu stiu nu-s d-aici