| Jager a întrebat:

Cine-i alimenteaza pe ISIS cu armament militar? Nu cred ca in acel razboi civil se pot construi tancuri si tot felul de munitie.
De ce a inceput acest razboi si cand se va termina?

Răspuns Câştigător
| GabenTheGamer a răspuns:

Organizatia terorista ISIS este sprijinita financiar de SUA si aliatii ei.Chiar daca nu m-ai crede, ei bine asa este.
Cat despre razboi:a inceput din cauza regimului lui Bashar Al Assad.SUA doreste regimul acela rasturnat si Rusia doreste sa il mentina la conducere.Americanii ii sustin pe islamisti indirect in acest scop.Dar deoarece nu au prea reusit pana acum cine stie ce, Turcia si Arabia Saudita pregatesc o invazie terestra(spatele fiindu le aparat de americani). Cand acest lucru va avea loc Rusia si aliatii ei vor interveni si conflictul din Siria se va extinde.Acest conflict are multe finaluri posibile:
1 NATO va castiga.
2 BRICS(echivalenta a NATO, dar e compusa din Rusia, China, Brazilia, Africa de Sud si India) va castiga
3 Anihilare nucleara
In legatura cu 2:noua, romanilor, nu ne va merge prea bine.Nu suntem in relatii bune cu rusii.
Sper ca te-am ajutat si am o intrebare pe aceasta tema:Ai jucat Call Of Duty MW2 si/sau 3?

| Jager explică (pentru GabenTheGamer):

Da, am jucat MW2, dar nu mult.

3 răspunsuri:
| NightcoreMusic a răspuns:

Ii alimenteaza cei care au cel mai mult de castigat din acel razboi, rekte Russia si poate(probabil) China, Acel razboi se va termina atunci cand Russia o sa colonizeze toata zona aia, ori atunci cand China se va alia cu SUA
Daca China merge cu Russia atunci totul e terminat, teroare si capitalism in toata lumea, avem noroc ca China este (inca) impartiala cu tendinte pacifiste

| GabenTheGamer a răspuns:

OK,daca ai jucat MW2 ar trebui sa stii misiunea No Russian(marea controversa in lumea gamingului pentru ca in ea mor civili nevinovati, de parca in gta nu mor laughing. Acea misiune declanseaza razboiul in joc.
Daca mai are loc un atac terorist in realitate(unul de o magnitudine mare) s-ar putea intampla acelasi lucru ca in joc.Am facut teoria asta deoarece la fel s-a intamplat cu 9/11:jocurile video PREZIC VIITORUL!