| DaNa_7993 a întrebat:

Cine imi poate da un sfat, rog f. f. mult, vreau sa-mi iau o masina de spalat, oare ce as putea sa-mi aleg din atatea cate sunt, nici prea scumpa sa fie 1200-1300 as dispune, de mai mult nu pot.Acum nu mai stii ce sa cumperi, am luat o masina de taietei nici o luna de zile nu m-a tinut, de fapt o data am facut taiete si odata fidea, copiilor si-n supa le place acei taietei "fidea"cand am mai vrut sa fac fidea,, pauza,, s-a deranjat arcul, nu mai functioneaza ce sa fac? am dat 68.00 dar nu am gasit doar marca,, bohmann,, normal de la chinezi acum ce as putea sa-i mai fac sa o duc la acel magazin nici nu cred ca mi-ar da alta in loc, nu gasesc sa i-au separat chestia aia acel recipient cum sa-i mai zic ca nu sunt multumita numai "cacatisuri"avem nu mai gasesti calitate, nu stim ce sa cumparam sa fie cat de cat calitate.va rog sa- mi dati un raspuns daca se poate ce masina de spalat as putea lua, ca nu-mi pot permite sa arunc banii asa ca avem atatea greutati, vremurile astea nu mai sunt promitatoare in bine.Masina care o avem s-a defectat si nu este prima oara, nu avem alta solutie decat sa luam una noua, asta care am avut-o a fost o marca nemteasca de secand hand. Daca puteti sa-mi dati un sfat ce marca de masina as putea cumpara sa am un pic de liniste, ca sincer nu stiu.

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna Dana
E o reducere la masinile de spalat Whirpool la Altex, alea cu al6-lea simt.
Uite una clasa A+, 1000 rotatii/minut, 14 programe, face si fidea. :)
Pretul sub 11 milioane, ti'o aduc ei acasa, nu ai nevoie de masina mare ca s'o transporti tu, plata cand vine curierul.
Ti'am pus un link, vezi daca e interesanta. Oricum, sunt mai multe pe site, cauti la electrocasnice la masini de spalat, eu am ales una buna si nu foarte scumpa.
http://goo.gl/r5rwX
Succesuri

| Rusu_Ioan_Daniel_1985 a răspuns:

Iti recomand, ca si electronist care vede zilnic masini de spalat defecte, sa iti cumperi una din marcile Beko 5 ani garantie, Arctic 3 ani, Electrolux. Whirlpool/Indesit/Ariston sunt bune, dar dupa cei 2 ani de garantie, orice piesa e foarte scumpa, un modul electronic e cate 500 de lei.