| Life92 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum se transforma decimetri cubi in grame? va roog, chiar nu stiu thinking

4 răspunsuri:
| death a răspuns:

Transformi decimetrii cubi în metri cubi şi kilogramele în grame, ca să lucrezi în S. I. După care împarţi densitatea substanţei, exprimată în grame pe metru cub, la volum, exprimat în metri cubi. Rezultatul este în grame.

| brumic a răspuns:

Foloseste aplicatia Converber de la http://www.xyntec.com/downloads/converber.exe

| ciumpalaku a răspuns:

Este imposibil! Cu decimetrii cubi masori volumul, iar cu gramele masori masa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de densitate! Pt densitatea apei = 1000 kg/m3 rezulta 1gram este echivalentul unui cm3.