| darkone14 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu ceva la pariuri sportive dau fundita :::
deci am 6 meciuri la care pot sa pun doar 1, x, 2 si vreau toate combinatiile intre meciuri va rog frumos

1 răspuns:
| justmeraul a răspuns:

Formula matematica :
Combinari de 6 (meciuri) luate cate 3(adica 1, x, 2, fara sa mai pui 1x, x2, 12) = 20
deci trebuie sa bagi 20 de bilete, dintre care doar unul o sa fie castigator, nu cred ca scoti bani, doar daca e castifator un bilet cu cota mare, Bafta!