| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o informatie? Mi-am pierdut certificatul de casatorie si nu stiu unde trebuie sa-l declar furat. Ma poate ajuta cineva? Si unde trebuie sa merg apoi sa mi se dea altul?

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mergi la Starea Civila si faci o cerere pentru a-ti elibera un duplicat. În cerere scrii motivul pentru care soliciti duplicatul. Succes!

| ikram a răspuns:

Mergi la Primarie, la Biroul de Stare Civila, vei competa un formular special, vei plati o taxa si iti vor elibera un alt certificat.

Uite model de cerere http://www.primariaslatina.ro/......licate.pdf

Sper ca te-am ajutat.