| Ramona1409 a întrebat:

Daca mi-a fost furat buletinul, unde trebuie sa merg sa declar furtul in Braila?

8 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Din experinenta daca vrei sa-ti faci buletinul, ca sa nu plimbe pe usi de politie si sa te faca sa astepti nu stiu ce ancheta mai bine l-ai declara pierdut (asta daca pierderile materiale suferite cu furtul buletinului nu au fost prea mari si vrei sa le recuperezi).

| MihaelaRamona1994 a răspuns (pentru AliGab):

De recuperat nu il mai recuperez, pentru ca mi-a fost furat in Costinesti!laughing

| Ramona1409 explică (pentru AliGab):

Nu-l mai recuperez! Mi-a fost furat in Costinesti!laughing

| AliGab a răspuns (pentru Ramona1409):

Atunci il declari pierdut. Daca il declari furat te pune sa umblii mai mult + ca trebuie sa se deschida o ancheta, declaratii etc. Toate bune

| marmotavorbareatza a răspuns:

In judetul de care apartii

| 乃ŪMMĪĪ a răspuns:

La politie sau unde ti-ai facut buletinul!big grin

| Ramona1409 explică:

Tin sa mentionez ca in septembrie fac 18 ani.Pot sa-l fac inainte de 18? Sau trebuie sa astept?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ramona1409):

Furtul se anunta la organul de politie.
Preschimbarea cartii de identitate se poate face cu 180 de zile inainte de expirare, asa ca o poti preschimba de pe acum, de altfel trebuie s-o faci cu cel putin 15 zile inainte de expirarea valabilitatii. Numai bine!