| Florin_Mihai_1996_nqE9 a întrebat:

Cine se pricepe mai bine la biciclete: Am 2 întrebări:
1. Vreau sa spun că am o bicicletă, MTB, iar la suspensia fata, se aude un scârțâit după vreo 10 km..., Când merg tare sau cand merg pe un drum mai prost. Am frane pe saboți.
2. Cum as putea înlătură zgârieturile de pe cadru?

Răspuns Câştigător
| User23434 a răspuns:

Pai zgarieturile cred ca le-ai putea acoperii cu o pasta care se foloseste si la masini, supa care sa slefuiesti locul pentru a parea cat mai natural si sa-l vopsesti de 2-3 ori cu spray. In legatura cu suspensia, cred ca ar trebui sa o ungi.

2 răspunsuri:
| Cristi_Dan_2000 a răspuns:

Zgarieturile nu le poti indeparta
iar cu suspensia ungeo cu ulei fin sau cu putina vaselina rosie