| AdreAdre a întrebat:

Cineva are apartament inchiriat legal cu contract dar are si mostenire cotă-parte dintr-un imobil la tara. Poate sa primeasca subventie la caldura de la guvern pe apartamentul inchiriat?

1 răspuns:
| Ωmega a răspuns:

Subventia la caldura din cate stiu se acorda doar pe baza veniturilor lunare care trebuie sa fie mai mici sau egale cu salariul minim pe economie, sau daca demonstrezi ca esti unic intretinator de familie. Deci are mai putin treaba cu proprietatile detinute atata timp cat veniturile obtinute din salariu/chirie se incadreaza in aspectele mentionate mai sus.