| afrodita17 a întrebat:

Comenzile date pe e-bay se livreaza si in romania? prin ce?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Se livreaza prin posta, plata se face folosind un cont deschis la paypal.com, nu iti trebuie card in valuta, poti sa folosesti orice tip de card in lei, paypal iti face automat conversia in valuta tarii respective de unde cumperi. pentru cumparaturile din UE nu platesti taxe vamale. NU folositi westernunion pentru plati deoarece banii nu sunt asigurati, risti sa nu primesti nimic, paypal iti garanteaza 100% banii tranzactionati. enjoy happy

2 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Daca nu ai card in valuta nu ai cum. Dar te poti intelege sa platesti in prealabil la western union.prietenul meu mi-a comandat ceva de pe e-bay si asa a procedat.Insa,transportul e mai mare ca pretul produselor in general(dublu chiar mai mult decat pretul lui). Asta daca iti comanzi din State... din Europa n-am incercat.

| afrodita17 explică:

Si cum se face plata pentru ele...ca nu am nici o idee ce inseamna paypall