| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Credeti ca exista universuri unde exista nemurire? gen un om chiar daca moare sa mai traiasca gen reincarnare? sau constiinta sa supravietuiasca? sau constiinta indiferent de univers si ce o fi n-are cum sa supravietuiasca datorita faptului ca dupa ce mor neuronii mor si amintirile?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De la a nu știi până la a crede nu e cale lungă însă eu de multe ori nu țin să cred ceva dacă nu știu absolut nimic despre acel ceva. Pot crede ceva dacă să zicem că ceva se poate deduce dintr-un anumit lucru. Aici cred că e mai mult vorba de vreau să cred, decât de cred.

| lpavel a răspuns:

Omul dupa ce moare va trai in continuare constiinta lui, in termeni religios, sufletul lui care este nemuritor!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu si cu Zettek, doi oameni care ii catalogheaza direct prosti pe cei care nu sunt de acord cu voi. Sufletul e cel mai complex, barbate anti tot, nici macar nu stim sa il definim. Tu nu ai nici o dovada ca au existat dinozauri, ai doar surse mass media in care crezi si probabil ceva in manualele de biologie. Acum astept mesajul ala ipocrit la care te pricepi, ooo stai, de asta ti-am si scris, ca acum sa pari inteligent si sa mai arunci cateva randuri de necontestat.

Răspuns utilizator avertizat