| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca exista reîncarnare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Categoric NU exista asa ceva. Este o gogorita raspandita de niste minti dotate cu un IQ de nivel... discutabil. laughing

| ElenaEly1234 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi! Probabil, cine stie?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este adevarat ca uneri avem unele momete ca si cand s-ar mai fi intamplat.

Dar daca ar fi asa ar insemna ca as fi fost tot eu si toti din jurul meu tot la fel, tot ei.
Dar timpul merge inainte si asta ar fi imposibil.
Poate intr-o alta lume paralela da.
Dar ca si raspuns... nu prea cred(nu in timpul nostru)

| Catrice a răspuns:

Eu sunt am treia oara reincarnata. Îmi amintesc și ce am făcut în celelalte doua vieți, pe cine am cunoscut, pe cine am iubit...

| Țoglă a răspuns:

Nu

| TheCrusader a răspuns:

(parere personala : )nu. Dupa ce mori, nici nu sti ca esti mort si nici nu sti de cat timp esti mort. E doar un mare nimic. Viata de apoi(atunci cand iti vezi viata in fata ochilor) sunt acele 5 minute cand tot ormanismul isi da shutdown (creierul fiind ultimul).

| ElenaEly1234 a răspuns (pentru TheCrusader):

Da, nici eu nu prea cred ca exista. Doar că dacă stai sa te gândești și să pui cap la cap, te cam induce în eroare. De exemplu, sunt momentele acelea de " deja vu " si se spune că intr-o viața anterioară ai trait aceeași chestie.

| InteractiV a răspuns:

Buna, nu cred ca exista asa ceva. Sunt doar mituri si legende povestite din generatie in generatie.

| Alexandru_Filip_1998 a răspuns:

Da si nu sunt extrem de multe teorii care tind sa ma faca sa cred si o groaza de teorii care nu ma fac sa cred in reincarnare daca ai vreun gand de ati stinge lumina (sinucidere) te sfatuiesc sa nu o faci

| Potcovarul a răspuns:

E si asta p varianta la fel ca si povestea cu raiul si iadul, sunt fel si fel de variante