| Bogdan201739 a întrebat:

Credeti ca media generala 9.18 in clasa a 6 este mica?
Si m-ar putea incurca la intrare in liceu

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde la ce liceu vrei sa intrii.
Pentru ca, la liceele foarte bune se intra cu medii de peste 9.50!

| Gonrax a răspuns:

Depinde de scoala. Adica mai bine iei o media relativ mai mica intr-o scoala buna, decat sa fii intr-o scoala mai slaba si sa ai medie mare sau sa se puna note pe degeaba (cunosc oameni)

Dar nu cred ca e cazul sa se puna note pe-degeaba la situatia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o medie buna, atata timp cat media finala 5-8 va fi peste 9 este ok.

| RorySan a răspuns:

Nup

| Fancyuiop a răspuns:

Nu e mică, nu te panica. Dacă înveți la fel și în ceilalți ani, vei obține rezultatele dorite. Ai grijă să nu decazi la învățătură.La cl 8 contează cel mai mult nota de la examen. Succes!

| Nicoleta4000 a răspuns:

Mie mi-a iesit 7.20big grin

| Zaharia_Lorin_2000 a răspuns:

Nu, nu este mica deloc. Si nu cred ca te va incurca deloc la liceu. La cum evolueaza lucrurile, la admitere s-ar putea ca media din gimnaziu nici sa nu mai conteze. Acum e 20% din nota de la admitere, peste 2 ani cine stie... Oricum, cel mai mult va conta nota de la examen, deci intr-a VIII-a sa tragi tare! Mult succes in continuare!

| Iuliaaa0298 a răspuns:

Nu e mica, dar se putea mai bine. eu intr-a sasea am avut media 9, 94 si fara o munca extrem de mare. Repet, nu e mica, acum depinde de celelalte medii din a 5a, a 7a si a 8a si bineinteles de nota la evaluarea nationala...