| TFGbluestar a întrebat:

Cu cat downloadeaza internetul de la pachetul anului romtelecom ( cel de 59 lei). Spune viteza 100 Mb... dar am mai zavut asa ceva la prieteni si viteza de download era la fel ca la mine ( 200 kb ), iar eu am 2 Mb. Deci va rog am mare nevoie de ajutor!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

Sant cei mai mari tepari astia, nu te abona la ei ca vei regreta enorm.
Iti pun o singura intrebare: de ce rcs&rds nu ofera premii la abonare sau alti furnizori nationali?
Am inteles ca Dolce e bun dar click net l-am gustat si mi-a lasat un gust amar si cu greu am scapat de ei.
Informeaza-te si prin alte locuri sa te convingi ca nu vorbesc balarii.

2 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Pai e latimea de banda
nu trage atat de pe net si nici hdd nu poate face fata la o asemenea viteza
1-2 mb /s max

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde de tehnologia care e disponibilă în zonă.
Pachetul de 59 de lei înseamnă voce zero + internet maxim posibil pe zonă + dolce variat.
Internet maxim posibil înseamnă de la 11 Mbps (ADSL zone super rurale), la 50 Mbps (VDSL zonă urbană), 100 Mbps (FTTB zonă urbană dezvoltată) și 120 Mbps (FTTH zonă metropolitană).

211wasgnij: Unde locuiești tu? E important acest aspect și determinant în privința vitezei.
Cât despre faptul că RDS&RCS nu oferă premii la abonare... bag seamă că n-ai mai trecut de mult pe la RDS&RCS.

Salut.