| gabitzbitz a întrebat:

Salut.Am o problema cu internetul..Am net wireless si cand intru la proprieties imi spune la speed:54. 0Mbps! Problema este ca viteza mea la orice download este de maxim 690kb/s..Cum sa o maresc sa ajunga la macar 1, 5Mb/s? E neaparat nevoie sa sun la nenorocitii astea de la Romtelecom? Multumesc

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Aia 54mbps is de la laptop, deoarece adaptorul wireless ar suporta maxim 54mbps viteza. Deci in conditii ideale, alptop-ul ti-ar aloca banda la ~6mb/s. NUmai ca viteza de download e data si de abonamentul de la romtelecom. La 700kb/s probabil ai un abonament de 6mbps la romtelecom. daca nu iti faci un abonament pentru o viteza mai buna, nu ai ce sa faci. De asemenea, daca ai rds prin localitate, recomand sa treci la rds deoarece e mult mai conventabil(au abonamente la rds de 29 lei 50mbps/39 lei 100mbps/49 lei 500mbps/59 lei 1000mbps, cum am zis, tu acum ai cam 6mbps).