| BlueStar12 a întrebat:

Cu cat timp inainte de plecarea unui tren poti sa iei bilet? Daca vreau sa iau un tren care pleaca maine la 7 de la Gara de Nord, Bucuresti pot sa iau atunci (adica cu vreo 15-20 minute inainte) sau ar trebui sa ma duc in seara asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, de regula cu cel mult inainte cu 2 ore de plecarea trenului si minim cat iti ia sa ajungi de la casa de bilete la tren.

| darrio2007 a răspuns:

Poti lua si maine.

| dannyel86 a răspuns:

Se poate lua si in intervalul apropiat plecarii, dar si mult mai devreme. La agentiile CFR luam si cu 24 de ore inainte de momentul plecarii garniturii din gara, dar cred ca si la casa de bilete poti lua mai din vreme.