| kayan a întrebat:

Cu ce pot curata un perete alb (nu stiu cu ce fel de vopsea e dat) care e patat?

Prima pata e de la tocul de lemn al geamului. mi-a plouat intr-o noapte in camera si s-a scurt apa de pe toc pe perete... tocul nu era dat cu lac, asa ca s-a facut o pata maroniu-galbuie asa...

A doua pata e de la o crema pe care o aveam pe maini si am atins si peretele...acum se vad 3 degete pe perete laughing

Faza e ca stau in chirie, luna viitoare ma mut si n-as vrea sa imi opreasca garantia pentru asta big grin asa ca vreau sa curat eu petele astea...

Stiti ceva care sa le curete?

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Daca e lavabila incearca cu o carpa moale curata cu un pic de degrsant de vase pentru petele de crema, si un sapun sau detergent pentru pata de la geam, daca nu e lavabila mai bine nu incerca cu carpa umeda, fa rost de nitel var si da-l asa la deruta, incearca sa muti mobila pe acolo, sau du-te la bamboo si cumpara un tablou ceva si fa-l cadou proprietarilor lasandu-l pe perete

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sfaturio ti sau dar oarecum daca nu merge cu acelea scrise mai jos o solutie banala da cu creta alba peste pete poate le acoperi cumva

| alexdop21 a răspuns:

Cu placere

| kayan explică:

Sa traiesti! big grin