| sopranaCadaverica a întrebat:

Cum ajung de la Universitate la Arenele Romane? Va rog, explicat in cuvinte, nu linkuri, harti… Cu numere de autobuze/troleibuze/tramvaie/metrou.
Mersi!

2 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Iei metroul de la Universitate pana la Unirii (1 statie) iar de acolo iesi spre Calea Rahovei (langa dealul Mitropoliei, unde intorc tramvaiele).
De acolo urci in tramvaiul 7 sau 47 si mergi vreo 4 statii pana la autogara Filaret si Arenele Romane sunt prin apropiere.

Dar vezi ca acele tramvaie duc spre Ferentari si Rahova, crema Bucurestiului happy Ai grija la obiectele de valoare.

Cei care cunosc Bucurestiul bine poate stiu o varinta mai buna.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

De la universitate mergi 2 minute pe jos pana la statia Piata 21 Decembrie 1989, Cumperi bilet/ticket pentru linia 783 expres, mergi 2 statii pana la piata uniri cobori si mergi pe jos pana la statia Piata unirii, cumperi bilet/ticket pentru linia 232 si mergi 3 statii pana la Autogara Filaret. Arenele Romane se afla in Parcul Carol pe strada Cutitul De Argint, intri in parc mergi pe jos pana la arenele romane.