| Cosmin162749 a întrebat:

Cum as putea sa imi sterg contactele din back-up-ul iCloud de pe iPhone, si sa le inlocuiesc cu altele pentru ca m-am saturat sa tot pun contactele inapoi cand imi restaurez telefonul sau ceva...iar fostele contacte nu sunt ale mele sunt ale tatalui meu. Vreo idee?

1 răspuns:
| PopaAlex95 a răspuns:

Stergi contactele de pe iCloud: https://www.icloud.com si adaugi acolo contactele tale (le salvezi in grupul iCloud pe iPhone, si nu intr-un alt grup). Contactele sunt sincronizate automat cu iCloud si nu sunt salvate pe dispozitiv, asa ca trebuie sa le stergi direct de pe iCloud.