Întrebare recomandată | Geo_4133 a întrebat:

Am iphone 4S si... bineinteles ca mi-am bagat nasul prin configurari, la iCloud si bineinteles ca am comis-o. Am bifat casuta pentru contacte si au aparut toate contactele cuiva la mine, dar am debifat-o ulterior si tot au ramas acolo. Mentionez ca sunt logata pe acelasi cont iCloud cu persoana respectiva si mi-e frica sa sterg contactele ca sa nu se stearga si din lista persoanei. Cum as putea sa rezolv problema? Daca dau "Stergeti contul"?

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tocmai ai recunoscut ca un iPhone furat, nu?

| Geo_4133 explică (pentru KodrutZ):

Nu nu este furat. e din magazin de la Orange big grin.

| Geo_4133 explică (pentru KodrutZ):

Nu, telefonul este cumparat de la Orange

| KodrutZ a răspuns (pentru Geo_4133):

Pai aia ti-au vindut un telefon folosit deja, sau cum? Du-te inapoi si da-le cu el in cap!

Răspuns utilizator avertizat
| Andr3y007 a răspuns:

Cred ca din iCloud

| akon100 a răspuns:

Daca debifezi casuta pentru. contacte din ICloud nu se intampla nimic, contactele vor ramane in telefon, se vor sterge din iCloud, fapt care nu mai poti sa vezi contactele pe siteul icloud.com, dar in rest e ok.winking

| Geo_4133 explică (pentru akon100):

Nu ma intereseaza daca-mi raman la mine in contacte, dar in momentul in care le voi sterge sa nu se stearga si din lista persoanei. pentru ca mi s-a mai intamplat o data sad

| Paulikk112 a răspuns:

Inteligentilor, si-a cumparat un iphone 4s de la Orange si foloseste contul iCloud de la un prieten/ruda.Ce e asa greu de inteles? Si eu fac la fel ca mi-e lene sa-mi fac propriul cont. Referitor la intrebare, DA poti sa-ti stergeti contactele dansului/dansei de la tine din telefon nu se va intampla nimicwinking

| Geo_4133 explică:

Chestia asta mi s-a mai intamplat o data prin alta metoda laughing si cand am sters contactele persoanei de la mine din tel s-au sters si la ea si vreau sa omit asta x_x