| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi imbunatatesc dictia la engleza? Adica stiu gramatica si destule cuvinte,dar as vrea sa vorbesc mai clar si mai coerent.

Răspuns Câştigător
| dani0078 a răspuns:

Daca ai ocazia sa vorbesti engleza cu un nativ al acestei limbi,fa-o,pentru ca e cea mai eficienta metoda,daca nu, vezi ca sunt pe youtube tot felul de cursuri de dictie, pronuntie care te pot ajuta

2 răspunsuri:
| Cuvântul1 a răspuns:

Citeste mult, si uitate pe net ca sunt multe cursuri.

| AdelinaTimis a răspuns:

Daca vrei sa pronunti mai bine eu te sfatuiesc sa asculti cit mai mult in limba engleza. Poti folosi si un dictionar audio de engleza precum http://www.dictionar-roman-englez.biz/

Oricum iti trebuie multa practica pentru a invata limba engleza bine.