| Georgii a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa fie relatie dntre mama si fiica?
Fundaaa!
winking

Răspuns Câştigător
| Mikiee a răspuns:

In primul, rand relatia cu mama ta ar trebui sa fie foarte stransa. Ar trebui sa aveti cea mai mare incredere una in cealalta. Nu ar trebui sa aveti secrete. Mamele si fiicele lor ar trebui sa fie cele mai bune prietene, sa isi spuna toate supararile, bucuriile, absolut totul. Vor exsista momente in care toti iti vor intoarce spatele. Toti...cu exceptia mamei tale. Ea iti va fi alaturi la bine, la greu, mereu.

6 răspunsuri:
| girl95 a răspuns:

De prietenie, mama poate fi cea mai buna prietena a ta, pentru ca mereu te va ajuta, nu te va lasa la greu si in fond e singura care iti vrea binelehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in primul rand fiik trebuie sa fie sincera cu mama si restul decurge normal,. acum depinde si de temperamentul fiecaruia...eu incerc din rasputeri sa fiu prietena pentru fiik mea, dar cred ca imi ascunde cate ceva...lucru care nu imi place, daca am zis sa fie deschisa cu mine asta vreau sa si faca de ce trebuie sa se destainuie la o prietena ca e indragostiita. si nu mie? asta e un semn de intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speciala. De prietenie. Daca mama ar trebui sa aleaga intre ea si tine, nici n-ar clipi: te-ar alege pe tine. O relatie reusita are la baza o comunicare eficienta. Asa ca discutand despre orice, apropierea va face sa va intelegeti minunat.

| shtephie a răspuns:

Mama si fiica trebuie sa fie cele mai bune prietene!
Fetelor nu uitati :mama intotdeauna iti vrea binele, iti va da mereu sfaturi bunewinking, insa o prietena poate sa fie falsa si te sfatuieste de rauwinking

| Bogdan_8013 a răspuns:

Asta depinde. Daca si mama este o femeie tip open-minded si poate sa inteleeaga ca lumea a evoluat, atunci ea poate sa fie nu doar mama, ci si o buna prietena fiicei sale. Si cum tinerii obisnuiesc sa-si imparta lucrurile ascunse doar prietenilor, parintii de multe ori nu stiu cum sa-si ajute copiii. Astfel, daca relatia dintre o mama si o fiica este deschisa si apropiata, atunci lumea lor poate avea un alt contur. Pe de alta parte, o fiica nu ar fi atat de apropiata fata de mama ei, daca nu o considera drept un model sau mai rau de atat, daca i-ar fi rusine de ea. Este nevoie de sacrificiul a doua persoane, nu una, pentru ca o relatie de orice fel sa mearga.

| Geanina_7593 a răspuns:

Deschisa