| Joker3134 a întrebat:

Cum credeti ca este meseria de dispecer?

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Unde dispecer?
La taximetrie, e infernala. Vorbesc toti odata, plus comenzile, celelalte telefoane care suna, si mai trebuie sa stii unde se afla fiecare masina in orice moment.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru Joker3134):

Pompierii au dispecer? Nu sunt integrati la 112?

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru Joker3134):

Nu ai vazut la TV? Esti sunat pentru orice. De oricine.
Si tu trebuie sa decizi rapid daca e de competenta politiei, ambulantei, pompierilor, cat de grav este, sa le faci legatura, etc. Si trebuie sa mai ai si multa rabdare si diplomatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns (pentru Joker3134):

Cei care iau bani fara sa faca nimic, sunt cei din asigurari.