| Pufarinnaa a întrebat:

Ce spune-ti despre fraza Fiecare popor are conducatorii pe care ii merita. Ce credeti?

3 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca toti il meritam pe Basescu!
Dar poate totusi,e adevarat ca il meritam din moment ce multi dintre noi, uitam sa mergem la vot si lasam pe tanti Floarea si nea Mitica sa il voteze, pentru o dusca la crasma din colt sau o punga cu malai.

| zdrangoi a răspuns:

Popor e mult spus.
ii merita numai cei care i-au ales (votat) deci majoritatea.
problema e de ce sa-i merite si ceilalti? thinking

| betsy a răspuns:

In primul rand, daca intr-o tara cetatenii sunt implicati, eivoteaza si isi aleg un conducator cat mai bun, si in al doilea rand, daca oamenii dintr-un popor doresc o societate cat mai armonioasa si se implica in viata politica a tarii...cum sa zic... Se gaseste cate unu' mai breaz care sa vrea sa fie presedinte! Adica ma rog, exista cu siguranta candidati care sa fie demni sa fie conducatori! Sper ca te-am ajutat!winking