| lya18 a întrebat:

Cum e mai bine/sigur, sa cumparam : online, sau direct de la magazin?
Ce parere aveti de taxele De >transport?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Piata magazinelor online din Romania e in continua expansiune. Personal, am dat comanda la peste 10 magazine diferite si nu am avut nici-o problema. Multe din magazinele serioase au transport gratuit, tu platind numai rambursul.winking

5 răspunsuri:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Eu cred ca mai bine este sa cumparam de la magazin dar e bine si online uneori

| nashu40 a răspuns:

Cel mai bine e sa cumperi direct de la magazin, cu siguranta.
On-line nu e indicat pentru ca nu vezi produsul respectiv, sau pe site e afisat ceva si poti avea surpriza sa primesti altceva. Nu am patit eu asa ceva, dar au patit-o prieteni de-ai mei.Si poti avea surprize si in momentul platii, adica sa nu mai corespunda cu ceea ce ai vazut initial.
Taxele postale de transport nu sunt exagerat de mari.

| Geronimo9234341 a răspuns:

Eu unul am cumparat o gramada de lucruri de pe site-uri diferite, nu au fost probleme niciodata si am cumparat lucruri de valoare nu maruntisuri...(ex:Skateri Osiris-300 lei.si nu ma dau jmecher :)).)Acum astept 2 colete, si sunt sigur ca va fi totul ok. Un indiciu daca cumparatorul este de incredere ar pute fi pozele reale ale produselor, dar nu neaparat.Si taxele de transpor sunt platite de unele site-uri, dar pe www.okazii.ro nu sunt, oricum posta este 10 lei :), si Fancurierul 20 cred.(am luat doar cu posta) :D Bye.

| Speedo a răspuns:

In primul rand cel mai bine e sa cumperi de unde este mai ieftin. Daca produsul pe care vrei sa-l cumperi nu-l cunosti sau nu stii sigur ce caracteristici are cel mai bine este sa-l iei din magazin. La cumparatul on line ai avantajul ca daca nu-ti convine ceva la respectivul produs poti face retur; asa prevede legea. Taxele de transport in general sunt costuri reale ale expeditiei, cu mici adaosuri de 2-3 lei. Oricum daca vrei sa cumperi on line ai grija mare de unde cumperi. La noi in Romania se dau destul de multe tepe(Ex. Lemne ambalate in cutie pe post de laptop, etc...)

| Anonim69 a răspuns:

Eu zic ca e bine si dupa netlaughingAdica de cele mai multe ori esti prostit in fata si atunci cand cumperi direct de la magazinlaughing
pnm, acum nu stiulaughingdar sunt bune am2. Online pentru cei ocupati, direct pentru cei cu timpul mai liber si mai vrednici