| Neverrrrrr a întrebat:

Cum este sa stai la camin? mereu m-am intrebat acest lucru, ai doar 1 sau 2 camere?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sunt anumite locuri in care exista cantina si locuri in care poti gati la comun cu mai multi, nu de-odata! sau gatiti aceeasi mancare dar in cantitati mai mari si mancati impreuna, ca o familie! depinde unde iti gasesti tu loc de camera la camin. cauta bine! succes!

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pai ai o singura camera,baie si bucatarie publica(in caz in care camera nu este dotata cu aragaz),de balcon nu mai zic,nu vei avea! era bine, cu niste bani in plus, il dotai. Cauta sa-ti iei o garsoniera mai ieftina sau una la tara(sunt multe sate care au blocuri cu garsoniere)
Viata la tara e mult mai linistita, mai sanatoasa, din mai multe privinte.
Sanatate!

| Neverrrrrr explică (pentru Donsavas):

Bucatarie publica? asta cum vine? cu baia mai inteleg.

| Donsavas a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Sunt anumite locuri in care exista cantina si locuri in care poti gati la comun cu mai multi, nu de-odata! sau gatiti aceeasi mancare dar in cantitati mai mari si mancati impreuna, ca o familie! depinde unde iti gasesti tu loc de camera la camin. cauta bine! succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Lola05 a răspuns:

Depinde. Pentru unii e foarte fain, pentru alții deloc. Contează mult ce fire ai. Dacă ești sociabil și petrecăreț și îți place compania altor persoane, e frumos. Dacă ești introvertit și ții mult la intimitatea ta, nu cred că ți se va părea prea bine.
Sunt cămine cu 2, 3, 4 sau 5 persoane în cameră. Sunt cămine cu baie în cameră sau module (2 camere cu acces la 1 baie), cămine cu baie comună. Cămine de lux tip garsoniera unde ai și kitchen corner, cămine simple unde ai un pat, o masă și 2 dulapuri pe care le împarți cu încă 3 persoane. Depinde de medie și de buget. Dacă ai medie mare și ești printre primii solicitanți pe listă vei intra la ce cămin dorești.
Eu am stat în cămin cu baie în cameră, 4 persoane. Plăteam cam 200 pe lună. A fost fain în primii 3 ani că am avut colege super, dar în ultimii 2 am stat cu niște sclifosite pe care încercam în mod constant să le ignor. Contează așadar și cu ce fel de oameni nimerești în cameră happy
La cămin poți oricând renunța dacă nu te simți bine și nu te adaptezi, cazări găsești cam tot anul în orașele mari, așa că atunci când vei intra la facultate eu zic să încerci, să vezi cum e.

| Neverrrrrr explică:

Nu ma refer la caminul studentesc ci la caminul ca resedinta propriuzisa