| Andre a întrebat:

Cum imi pot activa telefonul ca, cand nu am timp sa raspund al el cand ma suna cineva. sa zic robotul sau cineva ca nu pot raspunde sau un mesaj. si respectivul care ma va suna sa lase un mesaj dupa semnalul sonor!

P. S Am telefonul Samsung S5230 Star. big grin Multumesc

Răspuns Câştigător
| Nanutzu a răspuns:

Depinde pe ce retea este telefonul, nu depinde de marca / modelul telefonului. Daca esti pe Vodafone, suna (gratuit) la numarul *266 si iti spune acolo tot ce ai de facut. Daca esti pe Orange, suna (gratuit) la *100# si iti spune acolo tot ce ai de facut. Daca esti pe cosmote suna (gratuit) la 177 si iti spune acolo tot ce ai de facut. Funda?

3 răspunsuri:
| pufulete17 a răspuns:

Suni la *100# si activezi casuta vocala pentru telefon! este cea mai simpla metoda! bafta multa

| Annutza_5169 a răspuns:

Pai suni la masegeria vocala chiar daca nai nici un mesaj vocal:s Si iti spune robotul ca daca vrei la prima pagina apasa tasta x dac vrei aia apasa tasta y...etc.si tu apesi tasca care tio spune robotu ex pentru a inregistra cutare apasa tasta b :d! Sper ca te-am ajutat

| Madalin16 a răspuns:

Din cate stiu eu nu conteaza telefonultonguetrebuie doar sati activezi mesageria vocalahappy daca esti pe Orange suni la*100# acolo iti va aparea un meniu dai raspuns apesi tasta7 (servicii si puk)dupa care tasta5 mesagerie vocala si o activezihappydaca esti in alta retea ar cam trebui sa fie la fel doar ca o sa fie alt numarnu *100# sper sa te ajute ce ti-am zisbig grin