| MeMeMe97 a întrebat:

Ofer funda si vot! Cum pot sa fac ca atunci cand cineva ma suna si eu nu ii raspund sa ii apara ceva de genul:Buna, sunt Adi momentan nu iti pot raspunde, lasa-mi un mesaj dupa semnalul sonor! Intelegeti? Si as vrea sa stiu daca o sa ii taxeze pe cei care aud asta si daca da cu cati centi sau minute sau nu stiuthinking Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| MeMeMe97 explică:

Pai eu sunt in cosmote si nu merge sa sun la 555

| NarcyNarcisa a răspuns:

Pai,in primul rand activeaza-ti casuta vocala. Apoi suna la 555 si da la setari, apoi schimbarea mesajului vocal.Se taxeaxa normal(adica:mesajul tine 1 minut, un minute i se ia)

| Diana6185 a răspuns:

Suna la 555 ( daca esti pe Orange )

| DriftKingRO a răspuns:

Poti face asta setand telefonul sa trimita un mesaj. Pentru a-l seta trebuie sa intri in: Meniu/Setari telefon/Setari apel/Mesaj de refuz (asta e la LG, depinde de modelul de telefon)

| DriftKingRO a răspuns:

Acest serviciu poate fi activat prin urmatoarele coduri de retea:
- cand nu puteti raspunde: **61*178#
- cand telefonul suna ocupat: **67*178#
- cand telefonul este inchis sau in afara ariei de acoperire: **62*178#
- neconditionat, pentru toate apelurile primite: **21*178#
Incearca asta este de pe http://cosmote.ro/ro/support.aspx?ns=-10008