| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi salvez telefonul daca l-am scapat in apa?

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In orice caz, asigura-te ca urmatorul telefon pe care il cumperi sa fie de ultima generatie...ca, poate stie sa inoate. Eventual, doteaza-l si cu o vesta de salvare

| EUSIATIT a răspuns:

Daca la i scapat in mare spune i pa. daca la i scapat in lighian... e posibil sa ti cumperi altul. De functionat nu cred ca va mai functiona asa cum a fost la inceput nou si asa ca iti faci cadou singur/a

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca mai ai ce face.sad

cami
| cami a răspuns:

Si mie...in masina de spalat laughing. Sa-ti mai spun de-al meu? Nu-i mai merg butoaneele.

| Elly4all a răspuns:

Sari dupa elrolling on the floor

| AndrusKanu a răspuns:

Prea mişto întrebarea pusă... laughing
Cheamă un salvamar, sună la 112, dacă ştii să înoţi sari după el... rolling on the floor
"Cum salvez telefonul" rolling on the floor

=======================================

Îl scoţi şi îl usuci cu feonul cât poţi apoi îl mai laşi, iar îl usuci (să fie desfăcut)

| Pho3nix a răspuns:

Stii sa inoti?
Daca da, sari dupa el si cand il scoti din apa nu uita sa-i faci respiratie gura la difuzor.

Lasam gluma deoparte.
Du-te cu telefonul la reparat si vezi daca se mai poate face ceva.

Succes.

| GreenSky a răspuns:

Primul lucru care trebuia sa il faci era sa scoti bateria ca sa nu faca scurtcircuit... iar apoi sa il lasi sa se usuce...
Acum e prea tarziu.

| annda a răspuns:

Primul sa-l scoti din apa apoi incearca sa-l usuci cu uscatorul de par fiecare particica, la mine a functionat!

| Razvy197 a răspuns:

Nu mai poti sa mai salvezi nici un telefon. daca a atins apa telefonul s-a dus.intra apa in el si se strica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, in primul rand, scoate-l din apalaughing. Apoi lasa-l la uscat, porneste-l sa vezi daca mai merge.Eu pe al meu l-am bagat cu blugii in masina de spalat acum ceva vreme.Mergea,dragul de el, adica puteam primi apeluri, dar nu mai avea imagine.Depinde si de telefon, nu sunt experta in celulare, iti zic asa, din putina experienta.Depinde si cat a stat in apa, fiindca pe altul l-am scapat in wc si l-am scos repede, n-avea nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dal la cursuri de innot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-i respiratie artificiala. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu l-am scapat in wc si l-am scos(cu manu stiua) l-am lasat la uscat (evita microundele) si apoi l-am pornit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poti sa-l bagi in orez alb, nefiert.serios,chiar merge

| cooola a răspuns:

Pai si eu l-am scapat pe al meu in Wc laughing.si i-am scos bateria, cartela.si l-am lasta vreo saptamana sa se scurga apa din el si dupa aceea i-am bagat bateria si cartela si acum merge:X:X:X...asta s-a intmplat acum vreo 7 luni.si nu i-am facut nimic