Întrebare recomandată | Alxxandra a întrebat:

Ce sa fac daca mi-am scapat telefonul in apa?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Il pui intr-un castron plin cu orez. Am auzit ca functioneaza.

| Alxxandra explică (pentru GirlOnline81):

Mersi

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Alxxandra):

Cu drag. Sper sa iti fie de folos.

| darrio2007 a răspuns (pentru GirlOnline81):

La mine inca functioneaza. Au trecut 7 luni de cand l-am scapat in apă.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il desfaci (adica scoti capacul din spate, bateria, cartela, cardul si ce mai stii ca iese usor, si il pui la uscat cateva ore bune, ideal pana maine. Poti sa il sufli cu un feon, dar sa nu il incalzesti prea tare.
Apoi il montezi la loc, si vezi daca mai functioneaza.
La majoritatea intra apa si se descarca bateria (scurtcircuit), eventual se strica microfonul si/sau difuzorul, dar dupa ce se usuca complet, se pune la incarcat si isi revine in rest. Dar nu e o regula, se poate strica complet, mai ales daca a functionat ud.

| Sebicelurat a răspuns:

Il pui in orez sau pui doar bateria in orez si o sa vina chinezii sa il repare

| Alxxandra explică (pentru Sebicelurat):

Frate, m-am trezit cu ei la usa, cereau si bani hotii