| Meli34 a întrebat:

Cum imi schimb parola de mess? Daca se poate, pe messenger, daca nu, pe yahoo, plz.mrs

Răspuns Câştigător
| dydy1 a răspuns:

De aici
https://edit.yahoo.com/....../change_pw

8 răspunsuri:
| Zuzy244 a răspuns:

Intrii pe messenger si pui mausul pe poza ta de la avatar si o sa scrie acolo mai multe si tu dai pe my profile dai click pe ala si astepti sa ti se incarce bagi parola ta care o ai acum iti apare o chesti da tu ii dai close este undeva pe mijloc te duci la sign-in and security si dai pe change your password scrii la Enter your Current Password parola care o ai acum si in celelalte care au ramas Choose a New Password: aici scrii parola noua
Confirm your New Password: si aici tot parola noua happy
Sper ca te-am ajutat happyFuditsa?:*

| asman a răspuns:

Intra mai intai in contul tau de e-mail, dai clic in partea de sus-stanga, unde scrie "Hello.numele tau", selectezi "Account", scrii parola ta actuala, apoi dai "Change your password".
In prima casuta scrii parola ta veche iar in urmatoarele doua casute scrii noua ta parola pe care o doresti.
Odata ce ai schimbat parola la email, automat ti s-a schimbat parola si la Yahoo Messenger"

http://www.asman.marte.ro

| AlexandraM776 a răspuns:

Intri pe yahoo messenger si dai click acolo unde scrie "Forgot your password". Dai unde scrie "I forgot my password" si apoi next.
Apoi trebuie sa-ti scrii id-ul si dup-aia un cod care iti apare acolo sa-l scrii asa cum apare el. Apoi dai iar next si o sa-ti apara intrebarile pe care le-ai ales cand ti-ai facut id-ul si trebuie sa raspunzi corect la ele. Dup-aia iti alegi tu ce parola vrei.
Sper ca te-am ajutat.

| Fikki a răspuns:

Intri pe yahoo, te loghezi, dupa ce te-ai logat dai pe ''Hi,(numele tau''si dupa aceea dai pe account information si te duce sa iti poti schimba parola.Bafta!

i

| PaullaDeDe a răspuns:

Intri pe email, https://login.yahoo.com/config/login_verify2?intl=ro&.src=ym acolo unde scrie Hi, Andreea apesi pe andreea si trebuie sa iti apara accont info acolo apesi iti apare sing in to Yahoo iti scrii parola veche https://login.yahoo.com/config/login_verify2? acolo la Sign-In and Security iti apare Change your password apesi pe Change your password

iti da asa

Enter your Current Password: pui parola veche
Choose a New Password: parola noua
Confirm your New Password inca o data parola noua

FUNDAlove struck

| Just141Me a răspuns:

Intra la Yahoo! Mail la Account info in stanga sus si dupa aia dai la change password si gatawinking

| MissCandy a răspuns:

Merge sa iti scimbi parola! Uite asa:1Te loghezi pagina oficiala cu userul si parola contului ai carui parola vrem sa o schimbam.2. Dupa logare vei fi redirecționata pe pagina principală Yahoo! Aici click pe id, în partea dreaptă.Va trebui sa mai introduci odata parola (motive de securitate).3. Dupa ce ai intrat pe pagina contului click pe "change password"
Va trebui sa completezi campurile cu parola curenta, parola noua si din nou parola noua pentru confirmare.