| dragosmircea a întrebat:

Cum obtin din aur de 9k aur de 14k(ma intereseaza compozitia chimica si ce alte metale trebuie sa adaug ca sa iasa din 9k 14k?[gramajul exact, sau o alta formula decat cea standard])va multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate obtine aur de 14 k din aur de 9 k adaugand metale, dimpotriva trebuie scoase metale, purificand aurul de 9 k. Acest lucru il poate face doar un bijutier, el are sculele si priceperea necesare. Numai bine!