| Lucian4 a întrebat:

Cum pot accesa contul google pe pc daca nu mai am valabil nr. de mobil pe care primeam codul de la google de cate ori puneam parola (2 step verification)? google nu-mi ai raspuns la mail inca

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Numar de telefon cu un cod de securitate sau adresa de mail altenativa. Cu care din aceste metode ti-ai securizat contul? Recomandat ar fi sa le folosesti pe amandoua,
Daca ti-ai schimbat numarul de telefon si numai cu el poti recupera contul, accesarea acestuia nu cred ca mai e posibila.

| Lucian4 explică (pentru dannyel86):

Cu nr de tel vechi. doar pe pc nu pot accesa. pe Android pot folosi contul meu google

| Lucian4 explică (pentru dannyel86):

Mai am si o adresa alternativa adaugata la contul google, am incercat dat nu ma autentifica cu ea. primesc un cod pe al 2 lea email, dar e cod pentru a trimite o sesizare catre Google si 3-5 zile lucratoare ma contacteaza dar n-am primit nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia să ai codurile de recuperare salvate în altă parte. Loghează-te și apasă pe ajutor când cere codul.

| Lucian4 explică (pentru anonim_4396):

Da, am gasit mai multe probleme asemanatoare cu 2 step, dar ca sa le rezolvi ma trimite sa accesez contul google, mie nu-mi merge contul deci e in zadar. Am instalat google authentificator dar nu stiu unde scanez codurile de bare.
Inca ceva, de unde iau codurile de recuperare, nu am avut asa ceva niciodatathinking

| ronanwilliams a răspuns:

You Can follow this link for best solution
https://www.wikicue.com/https-g-co-recover

| Lucian4 explică (pentru ronanwilliams):

I don't need anymore, thx. My question is old nearly 1 yr

| jessematt a răspuns:

Ok then try to follow the solution steps here for Google verification on Android or pc
Visit http://www.clickohow.com/......on-android