| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot combate emotivitatea atunci cand trebuie sa negociez ceva?

6 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Atat timp cat esti stapan pe ceea ce faci si negociezi nu ar trebui sa fii emotiv. Poate capatand experienta prin succese si chiar esecuri o sa scapi. Succes.

| scootsie a răspuns:

Sa te gandesti ca deja ai succes in negocierea respectiva...

| Haydee a răspuns:

Poti sa te gandesti pozitiv, sa tragi aer in piept, sa combati acea emotivitate cu curaj si cu gandul ca totul va fi bine, voi termina cu chestia asta, voi castiga.Trebuie sa ai curaj, si sa iti impui punctul de vedere cu fruntea sus fara a te gandi la comentarile rautaciosilor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine m-au ajutat exercitiile in fata oglinzii laughing vorbeam cu imaginea din oglinda, incercam sa nu ma balbai si sa-mi controlez ticurile.Am exersat si cu prietena mea cea mai buna si in timp s-a mai rezolvat problema.Citeste si reviste de psiho, de specialiate, si alea te ajuta mult.Si ai incredere in tine big grin Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca ar trebui sa apelezi la un psiholog. Fa-o fara jena, deoarece asta nu inseamna ca esti nebun(a). Nebunii (si nu numai) merg la psihiatru, nu la psiholog.Si roaga-te cat mai mult si cat mai des lui Dumnezeu. Cere-i iertare daca ai gresit(si evita sa mai gresesti prea mult), roaga-te sa te ajute in aceasta problema, apoi multumeste-I si slaveste-L cat de mult si de des poti tu(si nu doar atunci cand ai o nevoie). Roaga-te cu credinta, si Dumnezeu te va ajuta.Succes!

| rachid_4824 a răspuns:

Succesele te ajuta, dar din esecuri ai cel mai mult de invatat! asa ca ai incredere in tine, si gandeste-te unde ai gresit! cand iti dai seama unde ai gresit continua din acel punct si spuneti ca tu poti mult mai mult!