| Num3Ascuns a întrebat:

Cum pot deveni expert TPU (din curiozitate)?

Răspuns Câştigător
| waXonwaXoff a răspuns:

1.sa ai vechime pe site
2.Sa fi de ajutor
3.sa ai raspunsuri votate inteligent si folositor
4.sa fi pe un rank bunicel
5.sa respecti alti utilizatori
6.sa nu incalci regulile TPU
7.sa nu fi suspendat, pentru ca vei avea sanse mici sa devii expert
8.peste 100 fundite sa ai
Cam atat, iti doresc succes, dar nu cred ca te incalzeste cu nimic daca ai un chenar orange, si plus de asta oamenii nu tin cont ca esti expert, daca vor sa te ia la misto, sa rada de tine!

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Devii expert daca esti amabil si activ, daca dai raspunsuri pertinente si nu jignesti pe ceilalti. Conteaza foarte mult felul in care tu raspunzi, trebuie sa dai dovada de seriozitate si bun simt. Funditele pot fi luate in considerare deoarece ele demonstreaza ca ai raspuns mai bine decat altii. Dar pentru a fi expert nu conteaza doar numarul funditelor. Sunt unele persoane ce raspund la intrebari chiar si dupa ce a fost acordata fundita. Unele persoane primesc fundite multe dar poate raspund la interbari simple si banale pe cand altele au mai putine fundite dar la intrebari serioase si de o importanta majora. Mai mult merita cel din urma titlul de expert. Sunt mai multe lucruri ce trebuiesc luate in considerare. Din ce am observat si vechimea conteaza foarte mult.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intra pe "intrebari frecvente " (in partea de sus a paginii), acolo vei primi raspuns la intrebarile tale.

| waXonwaXoff a răspuns:

Si am mai uitat ceva:
1.sa vizitezi des TPU
2.Sa ai multe raspunsuri

| asdgfhresry a răspuns:

Trebuie sa dai foarte multe raspunsuri, si sa ai multe fundite. Peste 100 de fundite cred confused

| dyanna_7195 a răspuns:

Pai sa dai foarte multe raspunsuri (inteligente si necesare); sa trimite intrebari si sa iei foarte multe funditewinking