| Deanme a întrebat:

Cum pot inchide definitiv contul de facebok? Merge si un link.

10 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Salut prieteni, in tutorialul de astazi o sa vorbim despre cum putem dezactiva sau sterge contul Facebook. Daca o sa ajungeti vreodata in situatia de a va sterge contul sau probabil sunteti deja pe cale sa faceti asta, trebuie sa stiti ca exista doua moduri prin care puteti incheia "pactul" cu Facebook.
Prima optiune in acest sens este dezactivarea contului Facebook ceea ce va insemna ca: Nimeni nu va mai putea sa va gaseasca profilul pe Facebook si nimeni, nici chiar prietenii, nu vor mai avea acces la datele voastre de profil sau la peretele vostru. E ca si cum nu existati pe Facebook. Cu toate acestea, contul vostru este inca inregistrat pe Facebook, toate datele voastre personale, informatiile si pozele sau clipurile raman pe Facebook insa nimic nu va mai fi public pana la urmatoarea logare pe cont. Imediat dupa relogare, contul vostru va deveni public si veti gasi totul asa cum ati lasat. Aceasta optiune poate fi folosita in cazul in care vreti sa va dezactivati contul doar temporar.
Cea de a 2-a optiune este trimiterea unei cereri de stergere definitiva a contului vostru Facebook care va fi pusa in aplicare in decursul a 14 zile. Daca in decurs de 14 zile va veti reloga pe contul vostru Facebook, acesta se va reactiva automat si cererea voastra de stergere definitiva a contului va fi anulata!
Indiferent de metoda aleasa, datele voastre raman pe mana celor care administreaza Facebook, pe motivul imbunatatirii serviciilor oferite, spun cei de la Facebook. Acestea nu vor fi publice dar vor ramane la "dosar"
Ca o alternativa la Facebook, va recomand sa folositi Google Plus, un serviciu extraordinar, curat, mult mai aerisit, cu foarte multe optiuni mult mai utile ca cele existente in Facebook, cu jocuri si tot ce vreti.
Acestea fiind spuse, va invit sa vizionati tutorialul video pentru a vedea exact cum procedam pentru a dezactiva temporar contul facebook sau cum procedam in cazul in care vrem sa stergem definitiv contul Facebook.

Adresa pentru stergerea contului Facebook:
http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

http://www.videotutorial.ro/? p=7637

| MhPnr a răspuns:

Du-te la setările contului happy apoi în stânga alegi security, şi jos apare Deactivate your account.

| MhPnr a răspuns (pentru MhPnr):

Sus în dreapta apare o săgeată în jos micuţă, în dreapta numelui tău, click --> account settings --> apare în stânga mai multe opţiuni dar alegi " security " --> jos apare Deactivate your account. Să fiu mai explicită! blushing spor! :*

| MrFlavyus a răspuns:

Ba da se poate, prin dezactivare!

| sebyr a răspuns:

Te duci la setari si ai acolo;;; dar pb este ca de cite ori intrii iarasi il reactivezi deci de tot nu cred ca poti sa il stergi doar ca nu te mai vede nimeni

| max28 a răspuns:

Nu.poti.acest.lucru

| dancosmin a răspuns:

Il stergi, dreapta sus setari...