| Udndiems9274 a întrebat:

Cum pot sa ajung din Ploiesti gara de Sud în Obor? Ce autobuze trebuie sa iau ca sa ajung?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia se numeste gara de est de la obor, sau asa se numea in anii 80-90, acum se numeste simplu Gara Obor.

| gabicoo a răspuns:

Ia trenul!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ai doua variante.
Troleibuzul 85 te duce de la Gara la Obor sau aproape de el (5 minute de mers pe jos). Insa faci extrem de mult pe jos.
Metroul te duce de la Gara de Nord direct la Obor. Asta-i varianta cea mai rapida si eleganta.

| Brizbriz a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

WOW dude, eu sunt pe jumatate afumat, DAR TU ESTI DE TOT
METROU in ***Ploiesti***... GAURA DE NORD in Ploiesti

wow, wow, WOW, am fost beat ultimii 200 de ani si acum am ajuns in Star Trek?!? ooooooOOOOOO

mai lasa DROAGELE

google stie si de Ploiesti:
https://goo.gl/maps/gmj6FSCp7owpbkLc7
insa solutia simpla, e ca, iesi din Gara de Sud, te duci la primul kioshk de bilete (sunt EVIDENTE) si intrebi, eu asa as face, sa fiu sigur, pentru ca google mai mananca rahat cu gura plina (de ex. in Bucuresti a tinut linia 101 vreo 2 ani dupa ce a fost inlocuita in 98% din traseu cu linia 102) si oricum, de acolo mai iei si bilet