| Bloody7777 a întrebat:

Cum pot sa imi fac mama sa inteleaga ca nu am nevoie de pregatire la romana si mate vara? de maine vrea sa ma duca iar profa aia imi explica niste chestii care pana a 2-a zi le uit
ce sa fac?

3 răspunsuri:
| MuresanVlad a răspuns:

Fii atent aicea. nu trebuie sa te gandesti la acel lucru acum. invatatura este foarte importanta, mai ales inter-un fel recapitularea din timpul vacantei de vara deoarece risti sa pierzi toata materia predata de catre profesorii tai la ore, si atunci va fi mult mai greu ca in anul urmator sa reincepi totul de la capat, asa ca timp liberi nu mai avea chiar deloc. asculta-ti mamaa, ca iti vrea tot binele, sunt 100% sigur de lucrul asta. si nu cred ca este vreun argument contra acestui lucru care sa iti faca mama sa se razgandeasca si sa te lase in pace. ia ascult-o si otul o sa treaca repede, si nu esti singurul care trece prin asta...

| Vexio a răspuns:

Pai daca le uiti inseamna ca ai nevoie de aceste pregatiri si te rvor ajuta foarte mult daca te tii de ele

| 0Nyteshade a răspuns:

Iti dai interesul,macar incearca.
Mama ta face asta pentru tine si educatia ta,vrea tot ce-i mai bun pentru tine, gandeste-te ca tu-i rasplatesti asta dand tot ce poti si asta conteaza si pentru ea, dar si pentru tine.