| WorldCUP10 a întrebat:

Cum pot salva o poza de pe hi5?

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

E cam greu.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser, mergi la adresa, si da paste (sau Ctrl+V).

6 răspunsuri:
| katherine09 a răspuns:

Faci print screen astfel: apesi pe butonul de la tastatura unde scrie print screen sau prtsc sysrq depinde de ce tastatura ai si apoi deschizi paintul si dai paste. Salvezi printul si apoi decupezi numai poza pe care vrei sa o iei de pe hi5.

| FunKesha a răspuns:

Dai click dreapta pe poya respectiva cauti acolo save image sau daca ai romana cauti salveaya imaginea! Fundaa?

| Deedeek a răspuns:

Nu poti salva direct. Faci printscreen si-apoi decupezi din paint doar poza care te intereseaza. Daca nu te descurci, da-mi mesaj privat si te ajut.

| WorldCUP10 explică:

Multumesc, dar nu ma descurc, nu-mi merge. Cine salveaza pozele si mi le trimite pe mail ( dan_rossi4610@yaho...) primeste funda! http://hi5.com/......otoUser.do si http://hi5.com/......otoUser.do

| jasp a răspuns:

Ii dai printcrim si o editezi in paint. cel mai simplu thumbs up

| jasp a răspuns:

Cu printcrim si o editezi in paint