| Craiovamax a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5 pe computerul meu? Nu mai am optiunea cu Save Image si chiar as dori sa imi iau unele poze de pe hi5...

Răspuns Câştigător
| Riot a răspuns:

Chestia cu Print Screen este cam depasita, copie poza originala direct de unde este stocata, Exemplu (poza ta de pe TPU):
http://64. 19. 142. 12/www.tpu.ro/assets/users_profile/2010/06/15/473078/thumb3_arm_main_full.jpg
Intri in albumul cu poze (fara sa deschizi nici o poza),
1dai click dreapta pe poza dorita si selectezi "view image info "
2 Selectezi linkul pozei (hasurat cu albastru) din fereastra aparuta, cu click dreapta dai copy si paste intr-o adresa noua
3 Undeva la sfarsitul linkului apare cifra 1 ( 1 reprezinta poza in marime mica) stergi cifra 1 si scrii 2,
...umb1_arm_main_full.jpg
...umb2_arm_main_full.jpg
apesi Enter si vei obtine poza originala asa cum a fost uploadata de utilizator,.
4 Succes.

6 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Nu se mai pot salva, insa te sfatui ceva. Fa un screen si apoi decupeaza, doar poza, in Photo Scape. E foarte simplu, cel putin eu asa fac.Numai bine!:*

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Fa poza la ecran cu photo scape sau screen capture
sau adauga asta la mozilla https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1146/
si dupa ce dai restart la mozilla, click dreapta -> save photo -> selection tongue... dar asta e numai cu mozilla

| Derye a răspuns:

Ai mozilla?

Daca da, dai sus la Tools. Acolo dai la Page Info apoi la Multimedia. Si cauti imaginea acolo.

D:

Bafta.

| zalisa a răspuns:

Dai printscreen apoi intri intr-o pagina de paint si dai ctrl+v., apoi savehappy

| Georgiana_1584 a răspuns:

-Dai print screen SysRq gasesti in tastatura
-Dupa intri in START dai paint salvezi ce iti apare
-Si dupa tai doar poza ce te intereseaza cu programul photoscape

Sper ca ti-am fost de folos:*