| Răzvi42 a întrebat:

Cum pot si unde sa fac actele pentru casatorie cu iubita mea? Ea e din Burkina Faso, eu roman.Suntem amandoi in Spania, ea are rezidenta aici, are pasaport. Eu am carte verde doar. Vreau sa ne casatorim legal dar nu stiu unde. Pot aici sau trebuie sa merg in Romania pentru ca eu vreau sa ii fac ei si buletin. Si de ce acte am avea nevoie pentru a ne casatori?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Căsătoria se face la Oficiul Stării civile oriunde. Mergi acolo și vezi ce îți zice.

| paul123paul123 a răspuns:

Încearcă la ambasada Română.